About | Shows & Events | Pedigree Services | NJSA | Genetics & Technology | Seedstock EDGE | Blog | Online Bill Pay

Shows/Events > NJSA Eastern Regional > Contest Results

Oct. 5-7, 2017

Erie County Fairgrounds • Hamburg, N.Y.

Entry Deadline: Sept. 6, 2017
Ownership Deadline: Aug. 21, 2017
  Farrowing Date: Feb. 1 & after
Judge: Jordan Leatherman, Ind.
Barrow Weight Limit: 290 lbs. and below with a 15 lb. weigh back
View show photos at SmugMug.com

Contest Results

Skillathon

Novice Skillathon
RANKS EXH # Last Name First Name City State
1 1971 Reitz Miley Waterford PA
2 5950 Clum Nathan    
3 1942 Arbuckle Avery Hanover MI
4 1969 Prezzano Nathan    
5 1975 Zundel Aaron New Alexandria PA
6 1960 Hargrave Gwen    
7 1973 Weixlmann Jenna Arcade NY
8 1964 McCrumb Parker Volant PA
9 1949 Carity Ruth Ann Minster OH
10 1959 Hargrave Alice Wayland NY
Junior Skillathon
RANK EXH # Last Name First Name City State
1   Hayes Erin    
2 2875 McConn Chasten Avella PA
3 2897 Winkle Corbin Hillsboro OH
4 2866 Harper Kamryn Jamestown NY
5 2886 Smock John Jackson Center OH
6 2880 Reif Breanne Allen MI
7 2882 Robinson Annie Wellsville MO
8 2867 Hearn Brayden Laurel DE
9 2876 New Wyatt    
10 2862 Burlingame-Blonde Alivia Litchfield MI
Intermediate Skillathon
RANK EXH # Last Name First Name City State
1   Stratton Hailey    
2 3471 Klingenberg Liza Dorr MI
3 3459 Gebhardt Sidney Wheeling WV
4 3452 Bartholomew Abigayle Huron TN
5 3462 Hines Payton Quincy MI
6 3463 Hodupp Mackenzie Kokomo IN
7 3495 Stierly Sara Addison NY
8 3475 Line Gabby Huntington IN
9 3497 Stockwell Brianna Dowagiac MI
10   Depue Morgan    
Senior Skillathon
RANK EXH # Last Name First Name City State
1 5855 Smock MIcah Jackson Center OH
2 5841 Keller Melissa Corfu NY
3 5830 Cook Madison Newark DE
4 5828 AcMoody Lydia Coldwater MI
5 5847 Nesbitt Sarah Meadville PA
6 5833 Gowanlock Allison East Aurora NY
7 5858 Stull Katie Wooster OH
8 5846 Nesbitt Rachel Meadville PA
9 5835 Hemphill Abby Uhrichsville OH
10 5844 Mitchem Gus South Solon OH

Sweepstakes

Novice Sweepstakes
Rank EXH# Last First City State
1 1975 Zundel Aaron New Alexandria PA
2   Prezzano Nathan Red Hook  NY
3 1962 Kilmer Kolton Monticello IN
4 1942 Arbuckle Avery Hanover MI
5 1950 Cline Kayly Lewisville IN
6 1965 Pitts Eli Botkins OH
7 1947 Brabson Alana Atwater OH
8 1967 Popejoy Sadie Star City IN
9 1970 Reif Alexis Allen MI
10 1968 Popejoy Sophia Star City IN
Junior Sweepstakes
Rank EXH# Last First City State
1 2875 McConn Chasten Avella PA
2 2860 Arbuckle Carter Hanover MI
3 2861 Batson Jake Wilmington IL
4 2867 Hearn Brayden Laurel DE
5 2886 Smock John Jackson Center OH
6 2880 Reif Breanne Allen MI
7 2897 Winkle Corbin Hillsboro OH
8 2882 Robinson Annie Wellsville MO
9 2868 Hearn Kassidy Laurel DE
10 2874 Mazich Lane Perry MI
Intermediate Sweepstakes
Rank EXH# Last First City State
1 3471 Klingenberg Liza Dorr MI
2 3463 Hodupp Mackenzie Kokomo IN
3 3462 Hines Payton Quincy MI
4 3457 Fearon Madelyn Greenville OH
5 3459 Gebhardt Sidney Wheeling WV
6 3497 Stockwell Brianna Dowagiac MI
7 3493 Smyth Cole Elko GA
8 3452 Bartholomew Abigayle Huron TN
9 3475 Line Gabby Huntington IN
10 3489 Robinson Katelyn Wellsville MO
Senior Sweepstakes
Rank EXH# Last First City State
1 5830 Cook Madison Newark DE
2 5855 Smock MIcah Jackson Center OH
3 5852 Ratkowski Mollie Dorr MI
4 5828 AcMoody Lydia Coldwater MI
5 5836 Hill Peyton Dustin OK
6 5841 Keller Melissa Corfu NY
7 5844 Mitchem Gus South Solon OH
8 5859 Gardner Scott Washinton PA
9 5858 Stull Katie Wooster OH
10 5833 Gowanlock Allison East Aurora NY